Kochani!
Rozpoczynamy nowy projekt pod tytułem Ramię w Ramię z osobami z niepełnosprawnościami.

Założeniem projektu jest zaangażowanie pełnosprawnych mieszkańców Miasta i Gminy Góra Kalwaria do tego, żeby wcielili się na kilkanaście minut w rolę osób z niepełnosprawnością. Co za tym idzie, żeby przespacerowali się po Górze Kalwarii na wózku inwalidzkim, z balkonikiem czy o kulach ortopedycznych. Zależy nam, żeby pokazać jak wielkim wyzwaniem może być pokonanie krótkiego odcinka drogi, żeby dojść do urzędu, sklepu czy banku.

W dniu 28.04.2023 (piątek) zorganizowaliśmy spacery w 4 turach (w godzinach 9:00, 12:00, 15:00 i 18:00), gdzie w każdej będzie trzech uczestników. Każdej grupie będzie towarzyszyło Arche TV , które sfilmuje całą akcję oraz przeprowadzi wywiady z uczestnikami rozmawiając o ich odczuciach.

Zapraszamy do zgłoszeń chętne osoby chcące pokonać bariery na wybranym przez siebie sprzęcie lub uczestniczyć jako pomoc w pokonywaniu spaceru. 

Pozdrawiamy 
Zespół Stowarzyszenia PoMocny Sztab

„A osobę niepełnosprawną trzeba przede wszystkim dostrzec, zbliżyć się do niej i wtedy dopiero można zobaczyć w niej zwyczajnego człowieka, który tak samo jak my, ma uczucia, talenty, ambicje, różne potrzeby i bardzo chce żeby go normalnie traktować” – Anna Dymna